بلک فرایدی(Black Friday) یا جمعه سیاه به آخرین جمعه ماه نوامبر گفته می‌شود که آغاز فصل خرید کریسمس نیز است. از سال 1952 میلادی هر سال در ایالات متحده آمریکا فردای روز شکرگزاری(Thanksgiving) رویدادی به نام بلک فرایدی برگزار می‌شود. البته اصطلاح بلک فرایدی یا جمعه سیاه تا حدود دهه هشتاد میلادی و پس از آن در ایالات متحده آمریکا یا سایر نقاط جهان زیاد شناخته شده نبود و چندان به کار برده نمی‌شد. در طی این رویداد که امروزه در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌شود فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین اجناس خود را با تخفیف‌های زیاد به حراج می‌گذارند و فروش آن‌ها چندین برابر می‌شود. معمولا در این روز مشتریان بسیار زیادی برای خریدن اجناس تخفیف خورده به فروشگاه‌ها هجوم می‌برند. حتی در برخی موارد گزارش‌هایی مبنی بر خشونت و درگیری بین مشتریان برای خریدن کالاهایی که تخفیف‌های بسیار زیاد داشته‌اند هم به چشم می‌خورد 😬.

بلک فرایدی چه تاریخی است؟

Black Friday در تاریخ 26 نوامبر(5 آذر) هر سال، یعنی روز بعد از جشن Thanksgiving برگزار می‌شود.

چه تخفیف‌هایی را فروشگاه‌ها در بلک فرایدی در نظر می‌گیرند

  • تخفیف‌های محدود ساعتی که معمولا برای خریداران خیلی هیجان انگیز بوده.
  •  هدیه کادو رایگان در کنار هر خرید.
  •  افزایش درصد تخفیف‌ها با افزایش خرید مشتری‌ها

تأثیر کرونا بر بلک فرایدی

در سال گذشته تأثیر COVID-19 بر خرده فروشی‌های آنلاین چشم‌گیر بوده است. به دلیل محدودیت‌های قرنطینه، مصرف‌کنندگان نمی‌توانستند از خانه خارج شوند؛ بنابراین تقاضا برای خرید آنلاین اقلام فیزیکی زیاد شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت بلک‌ فرایدی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال‌های دیگر به اوج خود رسید و کسب‌و‌کارها فروش چند برابری را تجربه کردند.

بلک فرایدی یا جمعه سیاه در گندم‌فارم

مثل بقیه برندهای ایرانی گندم‌فارم هم برای بلک فرایدی(جمعه سیاه) امسال پیشنهادهای شگفت‌انگیزی دارد. برای اطلاع از تخفیف‌ها و پیشنهادهای شگفت‌‌انگیز گندم‌فارم، کافیست تا روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید و از کلی پیشنهاد و تخفیف ویژه با خبر شوید 🤩.